استرچ

شرکت تولیدی ، صنعتی و بازرگانی پارسان پلیمر تیام کیا

معرفی فیلم استرچ غذایی

استرچ غذایی یا سلفون محافظ غذا که در اطراف مواد غذایی مختلف پیچیده می‌شود، مصارف صنعتی و خانگی گسترده‌ای دارد. فیلم استرچ از پلی‌اتیلن تولید شده، 100% بهداشتی و کاملاً قابل بازیافت است. استرچ غذایی معمولاً با هدف حفظ تازگی محصولاتی مانند سبزیجات، میوه، گوشت، غذاهای دریایی و استفاده می‌شود و از ورود گرد و غبار، میکروب و هر نوع آلودگی نیز جلوگیری می‌کند. این فیلم با شفافیت چشمگیری که دارد، باعث می‌گردد محتوای درون بستهبندی به راحتی قابل مشاهده باشد.

استرچ غذایی سرعت بسته‌بندی را افزایش می‌دهد و از طرفی باعث حمل‌ونقل آسان‌تر از مرکز پخش به محل‌های توزیع می‌گردد. سلفون همچنین یک راهکار عالی برای بسته‌بندی محصولات صادراتی است، زیرا علاوه بر افزایش ماندگاری مواد غذایی، جلوه زیباتری به آن‌ها می‌بخشد.

شرکت تولیدی ، صنعتی و بازرگانی پارسان پلیمر تیام کیا

بررسی ساختار فیلم استرچ غذایی

سلفون غذایی یک نوع ترموپلاستیک نازک با سطحی صاف و شفاف است. این محصول با قدرت کشش و چسبندگی بالایی که دارد، طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را برای داشتن یک بسته‌بندی خوب ارائه می‌دهد. انواع سلفون‌ها به دو دسته کلی خانگی و صنعتی تقسیم‌بندی می‌شوند. سلفون‌های خانگی برای تازه نگهداشتن غذا در مهمانی‌ها یا داخل یخچال کاربرد دارند. اما استرچ غذایی تنها مختص به مصارف خانگی نیست، بلکه به صورت عمده و گسترده در صنایع غذایی کاربرد دارد.

شرکت‌های پخش میوه و سبزیجات، محصولات غذایی مانند محصولات پروتئینی (گوشت، مرغ و ماهی)، غذاهای رستورانی و موارد بسیار دیگری برای افزایش عمر تولیداتشان و همچنین ارسال آسان‌تر، از استرچ غذایی استفاده می‌کنند. پلاستیک روی غذا مانع از انتقال رطوبت می‌شود و از طرفی با محکم نگه‌داشتن آن، مانع از خرابی یا جابجایی و ضربه خوردن می‌گردد. همچنین گرد و خاک و سایر ذرات ریز به داخل مواد غذایی نفوذ پیدا نمی‌کند.

برای تولید نایلون‌های بسته‌بندی غذا معمولاً از دو ماده اولیه پلی‌اتیلن یا پی وی سی (PVC) استفاده می‌شود.

شرکت تولیدی ، صنعتی و بازرگانی پارسان پلیمر تیام کیا

کاربردهای فیلم استرچ غذایی

فیلم استرچ طعم و مزه واقعی محصولات غذایی و سبزیجات را حفظ می‌کند. تقریباً برای بسته‌بندی هر مواد خوراکی می‌توانید از فیلم بسته‌بندی استفاده کنید. در ادامه مصارف معروف آن را مرور کرده‌ایم.

  1. مصارف خانگی:این سلفون‌ها برای حفظ طعم، مزه و بو در طول نگهداری مواد غذایی در یخچال و مهمانی‌ استفاده می‌شوند. خاصیت چسبندگی عالی محصول باعث می‌شود تا فیلم روی سطوحی مانند چینی، پلاستیک، شیشه و کاغذ قابل استفاده باشد. همچنین قابلیت کشش بالا به آن اجازه می‌دهد تا بتوان برای هر ظرفی و در هر اندازه‌ای از آن استفاده کرد.
  2. آشپزخانه و رستوران‌های تجاری:فیلم استرچ در کیترینگ‌ها، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌ها برای بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود و در هنگام بسته‌بندی صنعتی، بهره‌وری را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.
  3. بسته بندی سینی گوشتنایلون استرچ را بدون نگرانی، در سرعت‌های بالا، انعطاف پذیری عالی و با دستگاه‌های اتوماتیک و نیمه‌اتوماتیک برای بسته‌بندی گوشت استفاده کنید. بوی پلاستیک به گوشت منتقل نمی‌شود و طعم اصلی آن حفظ می‌شود، همچنین با ارائه بهترین آب‌بندی، مانع از نفوذ هر گونه عنصر خارجی به آن می‌گردد.
  4. سلفون محصولات تازهبهترین مواد پلی اتیلن در ساخت استرچ استفاده می‌شود و در نتیجه باعث ماندگاری طولانی‌تر مواد غذایی می‌گردد. محصولاتی مانند بروکلی، کاهو، خیار، هویج، ذرت، قارچ، سبزیجات، سیب، توت فرنگی و هر نوع میوه دیگری را می‌توانید با استرچ پوشان بسته‌بندی کنید.
  5. بسته‌بندی مرغ و ماهی:یکی دیگر از اصلی‌ترین کاربردهای سلفون استرچ، برای بسته‌بندی طیور و محصولات پروتئینی است. استرچ باعث حفظ مزه، ماندگاری بهتر و جلوه زیباتر آن‌ها و در نتیجه افزایش فروش می‌شود.