test
  • parsanpolymer013.png
  • import export.png
  • slide32.png
  • English
واردات و صادرات

تعریف صادرات :

صادرات در لغت به معنای انتقال کالا یا ارسال و فرستادن کالا از جایی به جای دیگر چه در داخل کشور و یا از داخل به خارج کشور،‌ که در این مجموعه منظور از صادراتخروج کالا از قلمرو گمرکی کشور موردنظر است.

صادرات کننده :

به هر شخص حقیقی و یا حقوقی که دارای کارت بازرگانی و یا مجوز وزارت بازرگانی بوده و اقدام به صدور کالا نماید صادرکننده اطلاق میشود.

صادرات از نظر خروج کالا از کشور :

صادرات از نظر خروج کالا از کشور به دو دسته تقسیم میشود :

    صادرات قطعی

    صادرات موقت

صادرات قطعی :

صادرات قطعی عبارتست از ارسال کالا به خارج از قلمرو گمرکی کشور به منظور فروش یا مصرف در کشورهای خارجی ‘۱’ ،‌صادرات قطعی از پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی ‘۲’ و عوارض و مالیات ‘۳’ معاف می باشد ولیکن مشمول هزینه های گمرکی است.

هزینه های گمرکی :

هزینه های گمرکی وجوهی است که میزان و شرایط آن با تصویب هیئت وزیران برای تخلیه و بارگیری ، انبارداری ، آزمایش و تعرفه بندی ، بدرقه کالا و خدمات فوق العاده تعیین میشود. کالای صادراتی از پرداخت هفتاد و پنج درصد هزینه بار بری و تخلیه و بارگیری ‘۴’ و انبارداری ‘۵’ معاف است. کالای کابوتاژی در گمرک مبدأ هزینه باربری را به مأخذ معین برای کالای صادراتی و در گمرک مقصد به مأخذ باربری کالای وارداتی خواهد پرداخت. ارائه گواهی پرداخت بهره مالکانه برای صدور محصولات فرعی جنگلی و مرتعی از سازمان جنگلها و مراتع کشور وزارت جهاد کشاورزی و ارائه گواهی پرداخت مابه التفاوت از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وزارت بازرگانی برای اقلام صادراتی مشمول ضروری می باشد.

بیمه کالای صادراتی :

گمرک ایران مکلف است کالای موجود در گمرک و بین راهی ترانزیت داخلی اداری را از هنگام تحویل گرفتن تا زمان تحویل دادن به صاحب آن یا نماینده او در مقابل خطرات ناشی از آتش سوزی،‌انفجار ، اشتعال بیمه کرده و حق بیمه متعلق را در موقع ترخیص از صاحبان کالا وصول کند . در صورتیکه کالای تحویل به گمرک در مقابل خطرات یاد شده به موجب بیمه نامه معتبر بیمه بوده و در موقع ورود کالا و تحویل به گمرک یک نسخه معتبر از بیمه نامه به گمرک مربوط تسلیم شده باشد تا زمانی که بیمه نامه مزبور دارای اعتبار بوده و مدت آن منقضی نشده باشد حق بیمه دریافت نخواهد شد. ‘۶’تشریفات گمرکی صادرات کالایی که در گمرک توقف نداشته و قبض انبار برای آن صادر نشده و بصورت حمل یکسره ترخیص میشود. در صورت تقاضای ذینفع بدون اخذ بیمه نامه یا هزینه بیمه حمل بلامانع است. ارزش کالا برای دریافت حق بیمه در مورد صادرات ارزش فوب کالای صادراتی می باشد که با توجه به برابری ارز با ریال ملاک محاسبه و دریافت حق بیمه و پرداخت غرامت به صاحب کالا می باشد. حق بیمه کالاهای صادراتی برای هر ماه ۵۵% در هزار ارزش کالا می باشد. بیمه صادرات اختیاری است و صادرکننده می تواند کالای صادراتی خود را نزد هر شرکت بیمه که مایل باشد بیمه نماید.


واحد بازرگانی خارجی شرکت پارسان پلیمردر زمینه صادرات مواد پلیمری و محصولات پتروشیمی به کشورهای خارجی با توجه به روابطی که پتروشیمی های بزرگ داخلی هم چون پتروشیمی شازند ، جم ، مارون ، امیرکبیر ، غدیر ، اروند و... دارد  فعالیت می کند. مقاصد صادراتی مواد پتروشیمی شامل چین، هندوستان، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، ترکیه، عراق، امارات متحده عربی، کشورهای اروپایی، کشورهای افریقایی و کشورهای امریکای لاتین می باشند .

عمده محصولاتی که شرکت پارسان پلیمر به خارج از کشور صادر می کند شامل انواع مواد پلیمری هم چون  پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سبک خطی، پلی پروپیلن هموپلیمر، پلی پروپیلن کوپلیمر، پلی وینیل کلراید (پی وی سی)، پلی اتیلن ترفتالات (پت)، پلی استایرن، انواع کامپاندهای مهندسی، انواع گرانول و مواد آسیابی و بازیافتی و انواع مواد شیمیایی هم چون اوره ، نیترات و ... و مواد نفتی هم چون قیر ، نفتا و گازوئیل انواع مواد های معدنی و غیرمعدنی  می باشند

با توجه به مزیت نسبی کشور ایران در حوزه پتروشیمی، شرکت پارسان پلیمر بخشی از فعالیت­ های خود را در زمینه صادرات محصولات پلیمری تولید مجتمع­ های پتروشیمی داخل کشور متمرکز کرده است.به علت این که اولویت مصرف مواد پلیمری و نفتی داخلی است پس از هماهنگی با پتروشیمی می توان پروفرما ارائه داد .شرکت پارسان پلیمر هم می تواند PI ارائه کند و هم می تواند کلیه ی کارهای صادراتی را خود انجام دهد ، هم چنین لازم به ذکر است پتروشیمی ها به صورت EX WORK بار را واگذار می نمایند اما شرکت ما به صورت FOB  و CFR بار را می تواند واگذار نمایند .

برای استعلام قیمت و شرایط صادرات محصولات پلیمری، لطفا با ما تماس گرفته یا درخواست صادرات را ایمیل نمایید تا ما جهت ارایه پیشنهاد با شما تماس بگیریم.

 


واردات (به انگلیسی: Import ) به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی ساخته و یا فراهم شده و از راه تجاری به یک کشور دیگر وارد گردد، واردات گفته می‌شود. معمولاً چون تهیهٔ پاره‌ای کالا برای برخی کشورها امکان‌پذیر نبوده و یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد، لذا آنان با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را تامین می‌کنند. شرایط جوی و وضع آب و هوا از جمله عوامل تعیین کننده ضرورت و میزان واردات است. مثلاً چون رشد و نمو گیاهان و میوه‌های گرمسیری یا استوائی برای کشورهای مناطق معتدله و یا سردسیر امکان‌پذیر نیست، بنابراین با وارد کردن این گونه میوه‌ها، نیازمندی ساکنان این کشورها را تامین می‌کنند. مسئله تخصص، کارگر و قابلیت زمین نیز از جمله عوامل مؤثر در میزان واردات است. غالب کشورها در برابر واردات، کالاهایی را که در داخل تهیه می‌کنند به کشورهای دیگر نیز صادر می‌نمایند، و سعی می‌کنند تا میان واردات و صادرات حداقل، تعادل مناسبی برقرار باشد و کوشش می‌کنند صادراتشان بر وارداتشان فزونی گیرد. به طور کلی اقتصاد سالم و معقول آن است که صادرات بر واردات فزونی داشته باشد. در مورد کالاهای استراتژیک مانند نفت، گاز، تعیین میزان واردات یا صادرات بر اساس اصول و اتفاق‌های سیاسی انجام می‌شود.

واردات کالا در هر کشور داراي جذابیت زیادي براي افراد است و روزانه تعداد زیادي از افراد براي واردات کالا تقاضاي کارت بازرگانی می نمایندعدم اطلاع از شرایط واردات و انتخاب کالاهاي وارداتی باعث زیانهاي بسیار زیادي براي وارد کنندگان شده بطوریکه برخی از آنها داراي مشکلات حقوقی شده و سرمایه خود را کامل ازدست داده اند .خرید کالاهاي بی کیفیت ، عدم ارسال به موقع کالا ، عدم تطابق کالاهاي وارد شده با کالاهايتوافق شده واز همه مهمترین عدم واردات کالاهاي متناسب با نیاز بازار، از مهمترین مشکلات وارد کنندگان درواردات کالا است

تعریف واردات و وارد کننده

عمل وارد کردن هر نوع کالا به قلمرو گمرکی کشور را واردات می گویند بدین ترتیب ورود کالا به کشور از طریق مرزهايزمینی، هوایی و یا دریایی مشمول عنوان واردات می باشد و ورود کالا به مناطق آزاد تجاري یا مناطق حراست شده گمرکی درزمره عنوان واردات کشور نمی گنجد .وارد کننده کالا یا خدمات شخصی است حقیقی یا حقوقی که به امر واردات کالا و یاخدمات مورد مصرف در کشور مبادرت می ورزد وارد کننده بایستی آگاهی کاملی از قوانین تجارت، صادرات و واردات وگمرك کشور مبدا و مقصد داشته باشد طبق قانون اقدام به واردات مستلزم داشتن کارت بازرگانی و کد اقتصادي می باشدواگر واحد تولیدي می باشد، داشتن پروانه بهره برداري یا پروانه تولید الزامی است.

انواع واردات

کالاهاي وارده به کشور را طبق ماده 19 قانون امور گمرکی، می توان براي یکی از منظورهاي زیر اظهار کرد:

1-ورود قطعی؛

2-ورود موقت؛

3-اعاده به خارج از کشور

4-ترانزیت خارجی؛

5_ترانزیت داخلی

در تبصره یک همین ماده چنین آمده است»عملیاتی که از طرف گمرك نسبت به اظهار نامه و کالاي مربوط به آن انجام ومنتهی به صدور پروانه گمرکی در موارد بندهاي یک تا چهار این ماده می گردد، تشریفات قطعی گمرکیو در مورد پنجمتشریفات غیر قطعی گمرکی نامیده می شود

مراحل واردات

مراحل واردات کالا از خارج

گام اول:شناخت کلی ازوضعیت بازار و نیازهاي آن

گام دوم:انجام مراحل اداري و دریافت کارت بازرگانی

گام سوم:بازاریابی براي پیدا نمودن مشتري

گام چهارم:اخذ مجوز ورود کالا از وزارت بازرگانی

گام پنجم:روشهاي عقد قرارداد با فروشندگان محصول

گام ششم:مراجعه به گمرك جهت ترخیص کالاي وارد شده

شرکت پارسان پلیمر در خصوص واردات از کشورهایی هم چون کره ، چین ، هند ، تایوان و ... در زمینه ی مواد های پلیمری و شیمیایی آمادگی آن را دارد که قیمت های روز را ارائه نماید و پروفرما صادر نماید .

شرکت پارسان پلیمر هم می تواند PI صادر نموده و مابقی کارهای واردات را به مشتری بسپارد و نیز می تواند کلیه ی گام های واردات را تا مرحله ی نهایی انجام دهد .

از جمله تخصص های شرکت پارسان پلیمر می توان به ارتباط مناسب با بانک ها و تسلط بر کلیه ی امور وارداتی از جمله ثبت سفارش ، دریافت LC  ، و پرداخت TT ، یوزانس وارسال حواله ، هماهنگی جهت حمل بار با کشتیرانی و ترخیص سریع کالااشاره کرد .

اکثر پروفرماهایی که برای مشتریان صادر می شود قیمت ها CFR بندرعباس بوده و پارسان پلیمر می تواند 0 تا 100 واردات را انجام داده و مشتری را در تمام مراحل در جریان امور قرار دهد .

شرکت

بازرگانی پارسان پلیمر با صداقت در اعمال , خلاقیت و

نوآوری و تجربه ی چندین ساله در زمینه خرید و فروش

و مشاوره در زمینه مواد پلیمری همیشه سعی داشته

تا خدمات گوناگونی را در این زمینه در اختیار مشتریان و

دوستان عزیز قرار دهد.

تماس با ما

تهران - بلوار میرداماد - خیابان تبریزیان - کوچه بهبهانی

شعبه مرکزی: 7 - 22909993 - 021
مدیریت : آریا صادقیان
مدیریت پلاستیک : فرهاد احمدی

شعبه اصفهان : 33880588-031
دفتر هندوستان : 918097571555+


ایمیل: info@parsanpolymer.ir